Motokros: Nova Motocross Cup 2010 – 24.07.10 Ostrov u Lanškrouna

V sobotu 24. července po propršené noci jsem vyrazil do Ostrova u Lanškrouna. Byl jsem ujištěn pořadatelem, že se jede za každého počasí a slíbil jsem to, že přijedu, tak jsem jel, i když se mi moc nechtělo. Když jsem vyrazil z domu, nepršelo, ale za Brnem už začal zahradnický déšť. Přijel jsem do Ostrova a na křižovatce jsem se zeptal mistního dědy, kudy mám jet na motokrosovou trať, řekl, že doprava a tam bude cedule. Jedu, koukám a cedule tam byla. Po polní cestě plnou výmolů jsem vyjel a sjel dolů a byl jsem u tratě. Tam už jse pilně trénovalo, jely jse tréninky. Šel jsem si s foťákem projít trať a něco nafotit, ale rozpršelo se a do objektivu se dostalo vlhko a zamlžil se. Proto jsem toho nechal a šel do auta. Kvalifikace jsem něco „blejsknul“ z auta. A na závody nejmenších už přestalo pršet. Vylezl jsem a začal fotit a vydrželo to po dojezd jízd do 26 let. Mezi jezdci do 26 let a nad 26 let byla půlhodinová pauza, ve které opět začalo pršet. Proto jsem zůstal v autě a zase fotil jen něco odtud. Déšť nepřestával, proto jsem to zabalil a vyrazil směr domov. Fotek jsem nafotil kolem 400, ale žádná sláva, když byli všichni celí od bláta. Vybral jsem jen přes 50 fotek, protože v tom blátě je to všechno na jedno brdo.
Galerie zde
We cannot display this gallery

12 Replies to “Motokros: Nova Motocross Cup 2010 – 24.07.10 Ostrov u Lanškrouna”

  1. No tak dnes už fotí kde kdo a když se človek chce odlišit musí přidat něco navíc a to jsou různé upravy 😉

  1. Proč myslíte? Jezdcům se ty efekty líbí ;-). Tak proto v tom pokračuji. Kdyby se jim to nelíbilo, tak je nedělám. Přízpůsobil jsem se jim. A i z jiných sportů se líbí. Hokejistům i Rally jezdcům je to takové spestření něco co tu fotku udělá zajímavější.

 1. …tak pokud se líbí a Vy sám z toho máte dobrý pocit,což mě upřímně zaráží,tak je vše v pořádku.Přeju hodně skvělých momentů a dobré světlo

  1. Jé vy naděláte. Je tam jen pár pro zpestřní ne všechny, tak co je na tom špatného? Zaráží a co zaráží? Fotograf musí dávat fotky jen jaké nafotí bez uprav? Jako černobílá fotka je přeci klasika. A starošedá to jsou začátky fotografie. A když tam dám stínovaní nebo rozmáznu víc pozadí není nic strašného. A nejsem jediný kdo to dělá 😉 Dnes to dělají i světový fotografové. V dnešní době fotí tísíce lidí protože jsou zrcadlovky cenově dostupnější a když nebudu dělat něco navíc budu jen jeden z mnoha. Cvakat dnes dokáže i malé dítě :-D.

 2. To nevadí p. Zaňát.Jen sháním sportovního fotografa a byl jste mi doporučen.Vlastníte kvalitní techniku a věnujete focení spoustu volného času.ale nerozměli jsme si,protože sháním fotografa pro seriozní novinařinu,kde vyžaduji práci se zrcadlovkou k čemu je určena.tj kpráci se clonou,expozičním časem atd…dodatečné úpravy v grafickém editoru dnes svede opravdu každý.
  Budu vaši práci nadále sledovat.
  S pozdravem J.Kroupa

  1. Vy jste pan Jan Kroupa z ČTK? Já právě že moc dobrou techniku nemám chtěl bych ji překopat jen co budou finance. Obměnit všechny objektivy za jiné. Chci širokáč CANON EF 17-40/4, 0 L USM a CANON EF 70-200/2, 8 L IS II USM a prodat Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM, Canon EF 70-200/2,8 L IS USM a Canon EF 28-105/3,5-4,5 II USM na kvalitní fotky ve sportě prostě nejsou ideální. Canon EF 70-200/2,8 L IS USM a CANON EF 70-200/2, 8 L IS II USM verze 2 je o hodně lepší měl sem možnost sním chvíli fotit a je to pecka. A focení mám jen jako drahý koníček neživím se tím. Neuživil bych se mám za to pár korun. Ale dokážu fotit tak jak si přeje ten kdo mě požádá.
   S pozdravem Jiří Zaňát

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *