Road Racing: Kyjovský Okruh – 04.09.10 Kyjov

V neděli 5.září se konal v nedalekém Kyjově závod silničních motorek na městském okruhu. Jelikož jsem měl volný termín s focením tak jsem se tam vydal. Vyrazil jsem už kolem 8 ráno. První co bylo na programu v 8:15 minibike show u Sokolovny. Pak přišlo na řadu v 9 hodin slavnostní zahájení. V 9:40 Warm Up nejsilnější kategorie Supermono kde jsem se přesunul k železničnímu přejezdu. V 10:15 Klasic do 250. Další na programu byli Klasic do 350 v 11:00. Klasic nad 350 začal v 11:45 . V 12:25 začli Side. Obešel jsem si celou trať z venku a pak následovala půlhodinová pauza. Ve 13:45 se jela kategorie 125 SP. V 14:30 odstartovala kategorie 125+250GP, ale na startu upadnul jeden jezdec a druhý přepadl přes něj a bohužel se to neobešlo bez zranění. Sanitka oba závodníky převezla do nedaleké nemocnice. Čekalo se na příjezd záchranky zpět a tím se nátáhl opakovaný start. Další kategorie už startovaly se spožděním a to 250SP. A pak už přišly vrcholy dne 600 ccm která byla asi nejzajímavější. Poté začlo pršet a u kategorie Supermono se oddaloval start. Na mokrém povrchu v třetím kole upadnul jeden z jezdců a závod byl ukončen. A tím byl tenhle motoristický den ukončen zhruba v 19 hodin. Proti původnímu plánu s 2 hodinovým zpožděním. K focení musím říct, že ikdyž jsem to fotil prvně tak se fotky celkem povedly, až na konec jízdy 600ccm a poslední jízdu Supermono v zamračeném počasí. Tenhle sport po fotografické stránce má něco do sebe. Nafotil jsem kolem 1100 fotek. vyberu jako u jiných sportů jen tak kolem 100 nejhezčích.