Motokros: IMČR – 15.04.12 Vranov u Brna

V neděli se jelo ve Vranovském žlebu pod hlavičkou nového svazu ČSMS  úvodní díl čtyřdílného seriálu „Velkého mistrovství“ – Inter Mistrovství České republiky Motokros 2012. Závodilo se v kategoriích MX2/Junior, 85 ccm a MX3-Open. Byli tu například jezdci ze Slovenska, Slovinska, Rakouska, Polska, Maďarska a i nemalá část České špičky ikdyž ne úplná. Největší zastoupení  tu měl Osička team Smitka, Sukup, Čepelák, Richier a MoToman za který jeli nestárnoucí Žerava, Jiránek, Balasz, Kochaníček a další týmy KRATZ, Max2, ČSMS juniorský tým a další.  Trať byla připravená a neprášilo se. Počasí bylo spíš pod mrakem a podmínky k focení ne moc ideální. Diváků přijelo docela dost a i fotografů zde bylo nezvykle mnoho k vidění a i pro mě zcela nové tváře. Přijela i televize Nova Sport a tak se závody objeví i v televizi. První jízdu třidy MX2 vyhrál Marek Sukup, před druhým Petrem Smitkou a třetím Milanem Špičákem. Třídu 85cm ovládl slovák Filip Repčák, druhý dojel Zbíral a třetí opět slovák Šikyňa. V MX3-Open vyhrál francouz Florent Richier před druhým Martinem Žeravou a třetím Michalem Votroubkem. Po půlhodinové pauze se pokračovalo druhými jízdami. V MX2 tentokrát vyhrál Petr Smitka, druhý dojel Milan Špičák a třetí Miroslav Jiránek. V 85ccm vyhrál v druhé jízdě slovák Šikyňa, druhý dojel slovák Poláš a třetí dojel slovák Filip Repčák. A v MX3-Open vyhrál opět Francouz Florent Richier, druhý dojel endurista Michal Kadleček a třetí dojel Jiří Čepelák. Závody se vyvedli a o dramatické chvíle nebylo nouzi, takže diváci si přišli na své. Já jsem nafotil kolem 1000 fotek a vybral ty nejzajímavější.