Supermoto: Supermotard Open Tour – 28.07.12 Hrušovany nad Jevišovkou

V sobotu 28.července jasem vyrazil do 62km vzdálených Hrušovan nad Jevišovkou na Supermoto. Jel se zde poslední závod Mistrovství ČR pod hlavičkou ČSMS a Supermotard Open Tour 2012. Trať se jezdí v centru Hrušovan a off-roudová vložka kolem starého zchátralého zámečku. Ve 13:20 odstartovala Rally show Jury Sedláčka s vozem Subaru Impreza GT. Ve 14 hodin odstartovali první jízdy. Čtyřkolky kterých se postavilo na start 10 a vyhrál Švéd Niclas Lundsäck druhý dojel do cíle Peter Polák a třetí Vladimír Bouška. Ve 14:25 hod už byli na trati sloučené kategorie Hobby + Veterán + MX kterých bylo 22 a celkově vyhrál Lukáš Snížek z kategorie MX, druhý dojel Petr Kesjár z kategorie Hobby, třetí Jan Neuedel z kategorie Hobby a na 9.místě nejlepší veterán Pavel Provazník. V 14:50 kategorie Pitbike + Junior ve které startovalo 10 jezdců a vyhrál Adam Bajer, druhý dojel Andreas Hrdlička, třetí jeho bratranec Michael Hrdlička a nejlepší junior byl Milan Niemczyk. V 15:15 jeli S2 kterých bylo v cíli 19 a vyhrál Petr Ludvík, druhý dojel Karel Caesar, třetí Filip Neuvirth, na 13 místě nejlepší junior Lukáš Burget. A v 15:45 nejlepší kategorie S1 Profi + S1 Open ve které startovalo 18, vyhrál Tomáš Trávníček, druhý dojel Pavel Kejmar, třetí Jindřich Hrabica z S1 open. V 16:20 až 16:45 soutěž o nejlepší drift který vyhrál Tomáš Trávníček. Ještě pauzu před druhýma jízdami vyplnila Rally show Jury Sedláčka s vozem Subaru Impreza GT. Druhé jízdy odstartovali v 17 hodin. Čtyřkolky s účastí 11 závodníků opět vyhrál Švéd Niclas Lundsäck druhý dojel do cíle Roman Vlasák a třetí po chybách Stupky a Poláka opět Vladimír Bouška a páté v druhé jízde další Švéd Tamas Farka který v první jízdě nestartoval. Ve 17:25 hod odstartovali kategorie Hobby + Veterán + MX do cíle dojelo 20 jezdců celkově vyhrál opět Lukáš Snížek z kategorie MX, druhý dojel Zdeněk Klobása z kategorie MX, třetí Daniel Kička z opět kategorie MX na 4.místě nejlepší veterán Juraj Kněžovič (SVK) a až na 7.místě nejlepší Hobby Petr Kopřiva. V 17:50 kategorie Pitbike + Junior ve které startovalo 10 jezdců, ale v první mírné zatáčce vletěli do balíků Adam Bajer a Milan Niemczyk a tak se start opakoval už, ale bez Milana Niemczyka kterého převezla sanitka do nemocnice a vyhrál Andreas Hrdlička, druhý dojel Adam Bajer, třetí Michael Hrdlička a nejlepší poslední klasifikovaný a jediný junior byl na 8 místě Nikolas Blaha. V 18:15 jeli S2 kterých bylo v cíli 16 a vyhrál Filip Neuvirth, druhý dojel Petr Šmíd, třetí Karel Caesar, na 6 místě nejlepší junior Lukáš Burget. A v 18:45 nejlepší kategorie S1 Profi + S1 Open ve které startovalo 16 a do cíle dojelo 14, vyhrál Tomáš Trávníček, druhý dojel Manuel Hagleitner (AUT), třetí Jindřich Hrabica z S1 open. V 19:20 za mohutného větru a v závěru se spustil i déšť proběhlo vyhlašování vítězů. Diváků přišlo do Hrušovan poměrně dost a i z nedalekého Rakouska. Fotek jsem pořídil kolem 800 a vybral ty nejzajímavější.