Hokej Junioři: 14.12.13 VHK Vsetín – PSG Zlín 26.kolo

V sobotu 14.prosince kolem oběda jsem se vydal po 5 letech do Vsetína na Lapač. Konalo se zde derby Vsetína se Zlínem v kategorii Junioři. V 9.min se vysklilo plexi a tak následovala 10 minutová pauza na namotnování nového plexi. Hosté ze Zlína začli aktivněji, ale byli to paradoxně oni kdo první inkasovali. V 13.min Vsetín se ujal vedení Jan Ščotka střílel od modré a puk proletěl přes klubko hráčů až do Svobodovy branky. V 14.min bylo srovnáno zásluhou Mikuláše Zbořila který se nejlépe zorientoval ve zkrumáži před Bačovou brankou a poslal puk do sítě. V 17.min Zlín se ujal vedení. Karola poslal puk na Filipa Stránského a ten neměl problém trefit poloodkrytou branku Bače. V 21.min byal faulován v úniku Lukáš Buchta a bylo nařízeno trestné střílení. Lukáš Buchta nájezd proměnil bekhendovým blafákem a Zlín už vedl o dvě branky. V čase 38:02 se podařilo Dominiku Tobolovy ze Vsetína propasírovat puk s ležicím Svobodou do Zlínské branky. V čase 38:07 vyhrál buly Vsetínský Dominik Pokorný a nahodil puk na branku a brankář Svoboda si ho nechal doplachtit až za brankovou čáru a bylo srovnáno. Další branka už nepadla a tak následovalo prodloužení ani v tom však branka nepadla a tak následovali nájezdy Domácí proměnili dva a hosté jeden a tak si připsal rozhodující nájezd Dominik Pokorný a Vsetin si připsal druhý bod a hosté ze Zlína si vezou domu přes kopec Sirákov jen jeden. Diváků přišlo na juniorskou ligu poměrně dost a to přes 300.
VHK Vsetín – PSG Zlín 4:3 (1:2, 2:1, 0:0) – 0:0