Hokej: 10.01.14 PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 37.kolo

V pátek 10.ledna v novém roce a po skoro měsíci jsem byl opět na hokeji ve Zlíně. Přijel uřadující mistr ligy HC Škoda Plzeň. Domácí začli aktivnějí, ale trápila je koncovka. Nedokázali využít ani početní výhodu o dva muže. Zlín měl na konci první třetini opět přesilovku jenže po jejím skončení v 19.min naskočil z trestné Ondřej Kratěna a jel sám na brankáře jeho střelu Kašík vyrazil před sebe a Kratěna na podruhý Kašíka prostřelil. V 27.min Plzeň zužitkovala až chvíli po skončení výhody o dva muže svou početní výhodu. Pouhých 22 vteřin před návratem Čajánka z trestné lavice Plzeň zvyšuje vedení o dvě branky. Pohlednou kombinaci zakončil přesným zásahem do šibenice Jakub Lev. V 35.min Zlín snížil Valentovu přizemní střelu šikovně tečoval za Machovského záda kapitán Petr Čajánek. V 37.min Petr Holík několika parádními kličkami obehrál plzeňskou defenzívu a vzápětí puk uklidil za klečícího Machovského. Zlínští tak v přesilovce vyrovnávají stav utkání na 2:2. V 38.min jeli dva na jednoho Plzeňští a Vlásákovu střelu Kašík vyrazil před sebe kde byl Václav Pletka a ten už dopravil puk do branky. V 39.min Plzeň opět odskakuje o dvě branky když z těsné blízkosti Jakub Lev překonal Kašíka střelou mezi betony. Ve třetí třetině branka nepadla a tak si hosté odvážejí ze Zlínského stadionu všechny tři body.
PSG Zlín – HC Škoda 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)