Hokej: 09.11.14 HC Dadák Vsetín 1995 – AC ZPS Zlín 1995 exhibice

V neděli 9.listopadu jsem se vydal do Vsetína na Lapač kde se vrátil čas o 20 let na zpět a hrálo se památné první finále. Ve vzpomínkovém utkání hraném na 3 x 15 minut viděl zaplněný zimní stadion na Lapači téměř kompletní kádry obou týmů. Poté se retro sestavy pustili do relativně svižného zápasu, který nakonec rozhodl v prodloužení Rostislav Vlach, když opět z kaluže dopravil puk do zlínské brány. Ve 4.min Zlín šel do vedení. Josef Štraub dokázal ujet vsetínský bekům a kličkou do bekhendu nedal Čechmánkovi šanci. V 15.min Alexej Jaškin si najel do předbrankového prostoru, zde mu naservíroval přihrávku Barus. V téže minutě Michal Tomek dokázal dorážkou dostat Vsetín do vedení. V 15.min chvíli před koncem první třetiny se ve Vsetíně dějí věci. Zlín nalezl tu nejlepší možnou odpověď a zásluhou Miroslava Okála bylo srovnáno. V 22.min Tomáš Sršeň dostal kotouč do jízdy a střelou mezi nohy dostává Vsetín do vedení. V 24.min Vsetín odskakuje na rozdíl dvou branek. Stantien si všiml najíždějícího Zbyňka Mařáka a ten nekompromisně zakončil. V 26.min Zlín snižuje. Pavel Janků dostal namazáno do předbrankového prostoru a nedal Čechmánkovi šanci. V 36.min Zlín srovnal Kowalczykovu teč doklepl za Čechmánka Tomáš Němčický. V 40.min Vsetínští chybovali v rozehrávce a Zlínskému Miroslavu Okálovi se podařilo dostat kotouč za Čechmánka. V 44.min Vsetín srovnává ke kotouči se dostal Jan Srdínko a k obrovské radosti vsetínských tribun obstarává vyrovnávací branku Vsetína. V 44.min A je to tady, stejně jako v roce 1995 i dnes Pavel Kowalczyk nechal kotouč v kaluži, který si okamžitě přebral Rostislav Vlach a zajišťuje Vsetínu mistrovský titul.
HC Dadák Vsetín – AC ZPS Zlín 6:5 (2:2, 2:1, 2:2)
HC DADÁK VSETÍN: Čechmánek – Jaškin, Tichý, Pavelec, Augusta, Měsíček, Srdínko, Jakeš, Vajdák – Raděvič, Rohlík, Padělek, Smeták, Mařák, M. Stavjaňa, Jenáček, Forch, Barus, Sršeň, Tomek, Stantien, Vlach. Na střídačce: Pešat. Trenér: Horst Valášek.
AC ZPS ZLÍN: Hrazdira, Maláč – Kowalczyk, Tesařík, Gureň, R. Kaňkovský, Hučko, Krajíček, Rajnoha – Janků, Štraub, Jurík – M. Okál, Čajánek, Z. Okál – Kotásek, Sedlák, Němčický – Mejzlík. Na střídačce: Meluzín. Realizační tým – trenér: Zdeněk Čech, masér: Lubomír Pálka, lékař: MUDr. Miroslav Adámek.
_JZ_0544 _JZ_0600 _JZ_0615 _JZ_0703 _JZ_0732 _JZ_0811 _JZ_0954 _JZ_0962 _JZ_1007