Freestyle Motocross: Pilníkovo pozdní odpoledne 12! – 08.07.17 Čerčany

V sobotu 8.července jsem vyrazil do Čerčan na 12 ročník Pilníkova pozdního odpoledne. Petr Pilát vyhrál úvodní závod mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. V Čerčanech na Benešovsku těsně porazil Filipa Podmola. Na třetím místě skončil Matěj Česák. Závodu se účastnilo dvanáct jezdců, dva z nich dorazili z Polska. Každý musel předvést dva triky, z nichž se hodnotil ten nejlepší. Petr Pilát s Filipem Podmolem dostali od porotců stejný počet bodů, o vítězi rozhodla čistota dopadu. Pilát se do salta rozjel s nohama na jedné straně motocyklu, Filip Podmol zase předvedl „třistašedestáku“. Akce se protáhla, protože začlo pršet a tak se čekalo až déšť ustane a rampy uschnou. I přes nepřízeň počasí díváci zůstali a vydrželi až dokonce.