Motokros: MMČR – 08.07.18 Petrovice u Karviné

V neděli 8.července jsem se v letošním roce poprvé vydal na český místrák v motokrosu do Petrovic u Karviné. Kousek od Polských hranic v Petrovické kotlině s účastí i polských jezdců. Já sem přijel na tréninky. A odjel během 2.jízdy MX2. Nafotil jsem přes 2000 fotek a vybral s toho přes 200 nejzajímavějších.

Ženy WMX: Tam bylo jasné, že vyhraje opět Němka Steffi Laier za ní se prali o druhé místo mezi Terezou Hromkovou, Barborou Laňkovou, Kristýnou Vítkovou a Lucii Simonovou. Ale během první rozjížďky měli kolizi Laňková se Simonovou a Lucie Simonová odstoupila. Na druhém místě jezdila Kristýna Vítková a třetí Tereza Hromková. Ve druhé jízdě opět dominovala Steffi Laier, zá ní jela Laňková, Vítková a Hromková. Kristýna Vítková opět udržela svou sokyni Terezu Hromkovou za sebou.

1. Laier Steffi (1-1, Buksa / Ados KTM Team, KTM)
2. Vítková Kristýna (2-2, Yamaha Čepelák Racing Team, Yamaha)
3. Hromková Tereza (3-3, HT Group Racing Team, KTM)

Průběžně:
1. Laier Steffi 200b.
2. Vítková Kristýna 166b.
3. Hromková Tereza 162b.
4. Laňková Barbora 132b.
5. Mlýnková Marika 120b.
 

MX1: V kategorii MX1 se očekával boj o každou pozici a to se také potvrdilo. Po startu první jízdy nejsilnější kategorie se do čela závodního pole dostal maďarský jezdec Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team), a stejně jako v minulém závodě v Dalečíně na prvním místě vydržel až do cíle, dojel s poměrně velkým náskokem na druhého jezdce. Tím chtěl být jak Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team), tak Tomek Wysocki (JD GUNNEX KTM Racing Team). Z duelu vyšel vítězně Michek. Václav Kovář (HT Group Racing Team) v první jízdě do výsledků příliš nepromluvil. Jezdec, který na začátku sezony hodně usiloval o červenou tabulku vedoucího jezdce, měl v první jízdě smůlu. V prvním kole spadl, doháněl z 16. místa, ovšem dostal se jenom na deváté a ztratil hodně bodů. Super podívanou v první rozjížďce předváděli také Petr Smítka (HAAS Racing Team) s Rudou Weschtou (Hulho Motocross Team) na šestém a sedmém místě.
Téměř stejný scénář jako v první jízdě jsme viděli v MX1 po startu i druhé rozjížďky. Na prvním místě Bence Szvoboda, druhý Martin Michek, třetí Polák Tomek Wysocki. Čtvrtý Rudolf Weschta, za ním Václav Kovář. První trojice Szvoboda, Michek, Wysocki si vytvořila několikavteřinový náskok na ostatní a každý z nich čekal na zaváhání toho před sebou. A také na konec závodu, aby mohli sebrat zbytek sil a ještě změnit výsledek. Martin Michek z druhého místa určitě chtěl na první a na Szvobodu dorážel, ale nepotřeboval tam za každou cenu, lídrem seriálu zůstal, i když byl v cíli nakonec druhý. „Dneska jsem ale poraženej,“ dodal unavený po jízdě. Třetí v cíli Václav Kovář, čtvrtý Tomek Wysocki. Druhá jízda se hodně povedla Petrovi Bartošovi (Orion Racing Team), který dojel jako pátý a udržel za sebou jména jako Marek Sukup (HT Group Racing Team), Petr Smítka a nakonec i Rudolf Weschta. Celkově v cíli: Szvoboda, Michek, Wysocki. V průběžném pořadí se třetí Szvoboda pomalu přibližuje druhému Kovářovi.

1. Szvoboda Bence (1-1, Buksa /Ados KTM Team, KTM)
2. Michek Martin (2-2 Buksa /Ados KTM Team, KTM)
3. Wysocki Tomek (3-4, JD GUNNEX KTM Racing Team, KTM)

Průběžně:
1. Michek Martin 185b.
2. Kovář Václav 158b.
3. Szvoboda Bence 140b.
4. Wysocki Tomek 139b.
5. Sukup Marek 131b.
 

MX2: V kategorii MX2 se taky jelo vyrovnaně a tak se bojovalo o každé místo. Na startu třídy MX2 se v Petrovicích objevila dvě netradiční jména pro české mezinárodní mistrovství: Roland Edelbacher (Orion Racing Team) a Gabriel Chetnicki (Orion Racing Team). A oba velmi výrazně promluvili do celkového pořadí závodu. Polák Chetnicki se velmi brzy po startu první rozjížďky usídlil na čele, stíhali ho ale další čtyři závodníci – Martin Krč, Sulivan Jaulin (oba Buksa/Ados KTM Team), Roland Edelbacher a Richard Šikyňa (JD GUNNEX KTM Racing Team). Čelo MX2 bylo opravdu mezinárodní a jezdci byli kolo co kolo nalepení na sobě, blatník na blatníku a ujížděli zbytku závodníků. Do cíle dojeli v pořadí Chetnicky, Edelbacher, Jaulin a Richard Šikyňa. Krč nakonec až pátý, ztvrdly mu ruce a začal ztrácet.
Drama a spekulace o výsledku. Taková byla druhá jízda třídy MX2. Pořadí na čele bylo ale oproti té první pomíchané. Sešla se tam stejná pětka, ale v trochu pozměněném pořadí. První Jaulin, potom Krč, Šikyňa, Edelbacher a až pátý Chetnicki. Vyhrát mohl kdokoliv. První místo se měnilo. Sulivana Jaulina, lídra seriálu, vystřídal Martin Krč – úspěšný jezdec druhých jízd. Chvíli byl první Richard Šikyňa, kdyby tak dojel do cíle, vyhrál by petrovický závod. Vítězství mu ale pokazil pád. Ke konci závodu to byl boj už jenom mezi Edelbacherem a Krčem, ze kterého Krč vyšel jako vítěz. Druhý do cíle druhé rozjížďky dojel Roland Edelbacher a třetí Gabriel Chetnicki. Stejně jako Krč v první jízdě, ve druhé tělo a fyzická kondice zradila jeho týmového kolegu Sulivana Jaulina. Tan se z čela závodu odporoučel až na šestou pozici. A po dlouhé době jsme francouzského závodníka nevidělina stupních vítězů. Stál ale vedle nich, když přebíral červenou tabulku pro nejlepšího jezdce. Celkově v cíli: Chetnicki, Edelbacher, Krč. Martin Krč v průběžném pořadí vystřídal na druhém místě Petra Poláka (JD GUNNEX KTM Racing Team), ten je nyní třetí.

1. Chetnicki Gabriel (1-3, Orion Racing Team, KTM)
2. Edelbacher Roland (2-2, Orion Racing Team, KTM)
3. Krč Martin (5-1, Buksa/Ados KTM Team, KTM)

Průběžně:
1. Jaulin Sulivan 174b.
2. Krč Martin 133b.
3. Polák Petr 131b.
4. Šikyňa Richard 122b.
5. Liška Patrik 118b.
 

Veterán: Tam vládne a vládl Martin Žerava čerství mistr světa ve VMX i v Petrovické kotlině. Za ním se sváděl souboj o druhé místo ve kterém vždy v závěru Petr Masařík předjel Jindru Hrabicu. V kategorii Veterán nad 50 let zvítězil Petr Dokoupil z KRTZ.

1. Žerava Martin (1-1, Buksa / Ados KTM Team, Suzuki)
2. Masařík Petr (2-2, JS Racing – Cajdašrot, Honda)
3. Hrabica Jindřich (3-3, Hrabica Motocross Team, Suzuki)

Průběžně:
1. Žerava Martin 200b.
2. Masařík Petr 176b.
3. Černý Ivan 121b.
4. Hammerl Georg 120b.
5. Mužík Vladislav 116b.

Gallery here

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *