Hokej: 10.11.18 Turnaj 4 zemí reprezentací U20: Švédsko – Finsko, Česko – Rusko

V sobotu 10.listopadu pokračoval turnaj druhým dnem. Nejprve v 15 hodin odstartovalo severské derby Švédsko – Finsko kde byli lepší Finové a vyhráli 4:0. V 30.minutě Finové využili za 1 sekundu přesilovku, když se trefil Alexi Klemetti. V 33.minutě už bylo skóre 2:0 pro Finsko když přesně mířil Linus Nyman. V 49.minutě se trefil Valtteri Puustinen a v 55.minutě upravil na konečných 4:0 Sami Virtanen.

Švédsko – Finsko 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Klemetti (Ylönen), 33. Nyman (Kupari, Heponiemi), 49. Puustinen (Ylönen), 55. Virtanen (Kaskinen)

Gallery here

Večerní zápas mezi Českem a Ruskem byl dramatický až do konce, ale vítězství si připsal celek Ruska 6:5. Rusko se ujalo v 12.minutě vedení Ilja Morozov překonak Škarka v brance Česka. V 15.minutě už Česko srovnalo zásluhou Jana Halodíka. V 18.minutě, ale opět Rusko šlo do vedení když se prosadil Grigorij Denisenko. Ale v čase 19:07 pálil kapitán Jakub Galvas a překonal Miftachova v brance Ruska. Ale v Čase 19:20 Rusko vstřelilo branku do šatny zásluhou Vitalije Kravcova. V 27.minutě bylo srovnáno, když se prosadil Jan Jeník. V 29.minutě Rusko opět šlo do vedení, když se trefil Pavel Dorofejev. V čase 29:27 srovnal Michal Teplý, ale v čase 29:45 už opět vedli Rusové zásluhou Grigorije Denisenka. V 48.minutě dovršil Grigorij Denisenko hattrik a Rusko vedlo o dvě branky. V závěru si Česko vytvořilo tlak a snížilo v 54.minutě zásluhou kapitána Jakuba Galvase, ale víc už z tlaku Češi nevytěžili a tak prohráli 5:6.

Česko – Rusko 5:6 (2:3, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Hladonik (Plášek), 20. Galvas (Machala), 27. Jeník (Galvas), 30. Teplý (Pour), 54. Galvas (Machala) – 12. Morozov (Denisenko, Kravcov), 18. Denisenko (Kovalenko), 20. Kravcov (Denisenko, Kovalenko), 29. Dorofejev (Kravcov), 30. Denisenko (Kovalenko, Pavlikov), 48. Denisenko (Kovalenko, Kravcov)