Hokej: 11.11.18 Turnaj 4 zemí reprezentací U20: Rusko – Švédsko, Česko – Finsko

V neděli pokračoval turnaj závěrečným dnem a nejprve se potkalo Rusko se Švédy, když Rusko vyhrálo 5:1 a obsadilo tak druhé místo za vítězným Finskem.

Rusko – Švédsko 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Šalagin (Kizimov), 17. Komissarov (Kizimov), 43. Chabarov (Komissarov), 48. Marčenko (Podkolzin, Kravcov), 59. Marčenko – 44. Holmberg (Bemström, Elvenes)

Večerní zápas domácího Česka proti favoritovy z Finska odolávalo jen jednu třetinu a šlo do vedení v 20.minutě z branky v přesilovce když se trefil Karel Plášek. Druhá třetina už patřila Finsku když v 23.minutě se trefil Teemu Engberg v 27.minutě Sami Moilanen v 31.minutě Niklas Nordgren a v 34.minutě Aleksi Heponiemi. V 38.minutě snížil Jakub Navrátil, ale ve třetí třetiny v přesilovce navýšili skóre Finové díky 49.minutě Santeri Virtanen v 58.minutě Aleksi Heponiemi a v 59.minutě Kaapo Kakko. A díki tomu Finsko vyhrálo turnaj před 2. Ruskem a 3. Českem a 4. Švédskem.

Česko – Finsko 2:7 (1:0, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 20. Plášek (Galvas), 38. Navrátil (Süss) – 23. Engberg (Vainionpää, Kokkonen), 27. Moilanen (Engberg, Latvala), 31. Nordgren (Kakko, Puustinen), 34. Heponiemi (Nyman), 49. Virtanen (Ylönen, Kokkonen), 58. Heponiemi (Kakko), 59. Kakko (Nordgren, Heponiemi)