Hokej: 22.03.19 SHKM Hodonín – HHK Velké Meziříčí 2.finále KL

V pátek 22.března jsem vyrazil na premiéru Krajského Přeboru do Hodonína a to hned na finále proti Velkému Meziříčí. Hned v úvodu padla branka domácích když se prosadil v 1.minutě David Janás. Ve 12.minutě Matěj Chalupa už poslal domácí do dvoubrankového vedení. Ke konci periody o sobě dali vědět také hosté, když se přesně trefil Tomáš Střecha, ale pohotoví Drtiči o pár vteřin později díky Marku Lindnerovi získali dvoubrankové vedení zpět. Filip Střecha, byl autorem druhé branky Horáků. Stav 3:2 ale vydržel pouze necelé tři minuty. Pak si vzali slovo hodonínští hokejisté a po pěkné akci doklepával za záda hostujícího brankáře puk kapitán Zdeněk Kučera. Z podobné situace navýšil vedení Hodonína v čase 32:18 David Janás a Drtiči už měli pohodlné třígólové vedení. Jenomže HHK předvedlo svou sílu a během necelých tří minut se dotáhlo opět na jednogólový rozdíl.Téměř okamžitě na pátý gól Hodonína odpověděl svým gólem Jan Bula, který se ocitl úplně sám před Kotvanem a nedělalo mu problém dopravit puk až do sítě. Další gól Velkého Meziříčí přišel z poněkud nenápadné akce, při které Petr Vlašín zavezl puk podél mantinelu do pásma a mezi kruhy našel připraveného Tomáše Střechu, který si udělal prostor ke střele a trefil se do černého. Hosté si byli vědomi úzkého jednobrankového manka soupeře a snažili se jej za každou cenu smazat. Na začátku třetí třetiny jel sám na Kotvana Peschout, ale nedokázal přesně zakončit. Nakonec to byli Drtiči, jimž se podařilo vstřelit gól a byl to Zdeněk Kučera, který vnesl v čase 47:00 na hodonínské hokejky větší klid. O pár vteřin později byla Drtičům nabídnuta pětiminutová přesilová hra po nepříjemném zákroku Filipa Střechy na Petra Peše. Početní výhodu ale Drtiči nedokázali využít i kvůli tomu, že o její část přišli kvůli vyloučení hodonínského hráče. Horáci pak vycítili příležitost a zavařili hodonínské obraně. Několikrát byl blízko ke skórování Michal Vlašín, až procedil puk za Kotvana Martin Pejchal. V závěru zápasu se Meziříčí rozhodlo pro hru bez brankáře, ale více gólů v dnešním zápase už k vidění nebylo.

SHKM Hodonín – HHK Velké Meziříčí 6:5 (3:1, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Janás (Polesný), 12. Chalupa (Lidák, Venclík), 19. Lindner (Venclík), 27. Kučera (Sajdl, Směřička), 33. Janás (Polák, Peš), 47. Kučera (Sajdl, Směřička) – 18. Střecha T. (Matov, Křenek), 24. Střecha F. (Peschout, Maštera), 33. Bula (Strnad, Pejchal), 36. Střecha T. (Vlašín P.), 57. Pejchal (Ambrož).