Hokej: 05-10.08.19 Hlinka-Gretzky Cup Břeclav

5.srpna 2019

Čeští reprezentanti do osmnácti let začali skupinu zápasem proti Švýcarsku. Utkání se dlouho nevyvíjelo podle představ domácích fanoušků. Až dvě minuty před koncem základní hrací doby se podařilo svěřencům trenéra Berana vyrovnat. V prodloužení branka, i přes velkou Chlubnovu šanci, nepadla, a tak se šlo do nájezdů. V penaltové loterii byli hokejisté se lvem na prsou úsěpšnější a mohou se radovat z dvoubodového zisku.

Česko – Švýcarsko 4:3 (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky a asistence: 5. Ivan (Matěj), 14. P. Novák (Gut), 59. Baláž (Hrádek), 65. Gut – 3. Hofer (Nussbaumer, von Allmen), 24. Allenspach (Chanton, Robin), 26. Derungs (Bieri)

Gallery here

6.srpna 2019

Reprezentace Kanady zvládla i druhý duel skupiny A a potvrdila, že zatím na turnaji nemá konkurenci. Proti Švýcarsku dala v každé z prvních dvou třetin tři branky a nakonec pohodlně zvítězila 8:0. Dva přesné zásahy si připsali útočníci Cole Perfetti a Hendrix Lapierre.

Kanada – Švýcarsko 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Branky a asistence: 10. Poirier (Sebrango), 11. O’Rourke (Byfield, Jarvis), 16. Lapierre (Drysdale), 32. Perfetti (Drysdale), 38. Perfetti (Lapierre), 40. Sourdif (Perfetti), 49. Lapierre (Perfetti), 52. Cuylle

Češi nezvládli druhé utkání na Hlinka Gretzky Cupu a s Finskem prohráli vysoko 1:5. V dresu Leijonat, jak se finskému nároďáku přezdívá, zkompletoval hattrick Roni Hirvonen. Finové tak nakročili k postupu mezi nejlepší čtyřku turnaje. Češi si naopak postup ze základní skupiny zkomplikovali, budou muset porazit hvězdnou Kanadu a doufat ve výhru Švýcarů. Jediný český gól v dnešním utkání vstřelil ve vlastním oslabení Jan Myšák.

Česko – Finsko 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)

Branky a asistence: 43. Myšák (Konečný) – 18. Hirvonen (Suni), 28. Aatu Räty (Nyman), 34. Hirvonen (Suni), 36. Hirvonen (Puutio, Aatu Räty), 37. Niemi (Määttä)

7.srpna 2019

Hokejisté ze země tisíce jezer měli přímý souboj o postup do semifinále kompletně ve své režii a výběr helvétského kříže rozmetali poměrem 6:0. Ve švýcarském zmaru tak pohasly i teoretické naděje českého týmu.

Švýcarsko – Finsko 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Branky a asistence: 6. Lambert (Mäenpää, Niemelä), 9. Hirvonen, 22. Aatu Räty (Niemelä), 27. Järventie (Suni, Hirvonen), 32. Lambert (Niemelä), 45. Lambert (Rafkin, Määttä)

Češi utkání s Kanadou prohráli 1:7, v základní skupině tak se ziskem dvou bodů končí na třetím místě. Už v pátek je čeká s USA nebo Slovenskem souboj o celkové 5. místo na turnaji, to se odehraje v české Břeclavi a začínat bude v 15:30. Češi jako první na turnaji vstřelili Kanadě gól, o jedinou českou branku v zápase se postaral Michal Gut.

Česko – Kanada 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)

Branky a asistence: 42. Gut (Chlubna) – 19. Perfetti (Drysdale), 20. Byfield (Lapierre), 27. Byfield (Lapierre), 35. McClennon, 45. Lapierre, 51. Greig (Foudy), 53. Foudy (Cuylle, Guhle)

9.srpna 2019

Souboj o páté místo mezi českým národním týmem a reprezentací Spojených států amerických ovládli domácí hokejisté po prodloužení. Češi po povedené první třetině vedení v závěru ztratili a klání dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl Pavel Novák.

USA – Česko 3:4 p.p. (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)

Branky a asistence: 36. Williams, 52. Hanas, 58. Ellis – 8. Gut (Chlubna), 11. Handl (Macháček), 52. Myšák (Malát, Vacík), 67. P. Novák (Chlubna)

V dramatickém semifinálovém klání měli Švédové hned dvakrát navrch, postup do finále jim ale zatrhl jediný muž. Cole Perfetti dvěma trefami srovnal zápas a v samostatných nájezdech odšpuntoval kanadskou radost z postupu do finále.

Kanada – Švédsko 3:2 p.s.n. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)

Branky a asistence: 21. Perfetti (Lapierre), 35. Perfetti, rozh. náj. Perfetti – 9. Ljungman, 25. Styf (Leo Lööf)

10.srpna 2019

Letošním vítězem Hlinka Gretzky Cupu se po strhujícím finále stává reprezentace Ruska. Sborná v utkání vedla už od první třetiny a nakonec dokráčela k těsnému vítězství 3:2. Dvě branky zaznamenal útočník Alexander Pašin. Rusové trofej získávají po 24 letech a ukončují dvouletou nadvládu Kanaďanů.

Kanada – Rusko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a asistence: 24. Byfield (McClennon, Lapierre), 56. Foudy – 4. Pašin (Ponomarjov), 29. Ponomarjov, 49. Pašin (Ťutněv)