Motokros: MMČR – 05.07.20 Kaplice

V sobotu jsem se vydal na český mistrák v motokrosu do Jihočeských Kaplic. Tentokrát se sjelo o něco méně jezdců, a to díky zranění z prvních závodů, vzdálenosti a velké konkurenci v kategorii MX2. V kategorii MX1 přijel tovární jezdec Husqvarny Arminas Jasikonis (Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing) a ovládl obě jízdy. Na druhé příčce šampionátu se umístil šetatřicetiletý Max Nagl (Haas Racing Team) a třetí skončil Rakušan Pascal Rauchenecker (Orion Racing Team).

V kategorii MX2 svedli mezi sebou soboj vedoucí Jezdec MS MX2 Tom Vialle (Red Bull KTM Factory Racing/Motosport Chýnov) a Jago Geerts (Monster Energy Yamaha MX2 Factory Racing), kteří byli hlavními hvězdami obou jízd. Obě rozjížďky byly jako přes kopírák. Dva světoví závodníci postupně navyšovali svůj náskok včele před ostatními závodníky, až měli přibližně o půl minuty lepší čas, než ostatní. Jeli velmi těsně za sebou, s minimálním rozestupem, ale Jago Geerts, který obě rozjížďky většinu času vedl, neustoupil a urval vítězství pro sebe, Vialle byl druhý. Celkové třetí místo si z Kaplic odvážel Slovák Richard Šikyňa (JD GUNNEX KTM Racing Team),který se vyrovnal světové konkurenci a mohl slavit umístění na stupních vítězů. Navíc tím získal cenné body do seriálu.

Závody třídy Veteránů vypadali podobně jako v loňském roce. Měli jednoho silného jezdce, který naprosto zválcoval svoje soupeře, jenom se změnilo jeho jméno, takže letošním lídrem veteránské třídy byl Petr Bartoš (Orion Racing Team). Dokázal porazi tostatní závodníky od startu až do cíle a ujet jim až opůl kola. V obou jízdách byl Bartoš na prvním místě a soupeřům tak nedal žádnou šanci. Na druhé místo se po startu v obou rozjížďkách zařadil Radek Toman (Promoto Husqvarna Racing Team) a za něj Martin Žerava (KRTZ Motorsport). Diváci tak mohli sledovat boj o druhou pozici, protože nebylo jisté, kdo z těchto dvou jezdců nakonec bude rychlejší. Hlavně ve druhé jízdě druhý Toman dlouho Žeravovi ujížděl. Ten si to ale nenechal líbit a stříbrná pozice byla nakonec jeho, Toman skončil třetí.

Závod žen měl opět stejnou vítězku, kterou byla i po celou minulou sezonu Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team). Skvěle zvládla rozjížďky a měla mnohem lepší starty, než v prvním závodě sezony, a soupeřkám tak nedala žádnou šanci. V první jízdě se sice držela na druhé pozici těsně za Elenou Kapsamer (Motosport Chýnov v AČR), ale přibližně v půlce rozjížďky ji předjela a Kapsamer už neměla rychlost na to, aby Vítkovou dojela. Elena Kapsamer se v Kaplici umístila dvakrát druhá, takže druhá pozice jí patřila i celkově. Za ní se pak zařadily další zahraniční závodnice. Třetí celkově skončila v Kaplici Němka Alexandra Massury (Motosport Chýnov v AČR).

Gallery here

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *