Fotbal: 03.10.20 FC Zbrojovka Brno – MFK Karviná 6.kolo

V sobotu 3. října jsem si opět vyzkoušel focení fotbalu. Tentokrát jsem byl fotit zápas v Brně, kde to pro mě byla premiéra. Na hřišti se proti sobě postavily domácí FC Zbrojovka Brno proti MFK Karviná. Hned po příjezdu jsem se akreditoval, dostal od pořadatelů vestu a šel jsem si prohlédnout stadion, abych zjistil, kde bude pro focení nejlepší místo. První velkou gólovou šanci měli hosté, tu však po skvělém zákroku brněnského brankáře Šustera neproměnili. Stejně tak začal velkou šancí druhý poločas pro domácí, tu ale zmařil rovněž výborný zákrok Karvinského brankáře Neumana proti střílejícímu Přichystalovi. První gól zápasu padl asi po hodině hry, kdy chyboval brněnský gólman, když fauloval dotírajícího Papadopulose a gólovou šanci tak proměnil z penalty albánský záložník Kristi Qose. Domácí zmobilizovali své síly, aby vyrovnali skóre a připsali si v boji o záchranu alespoň bod. V 67. minutě však Karvinští zastavili rychlý brejk domácích, následoval výkop dopředu, kdy se Tomáš Ostrák zbavil Hlavici a do protipohybu gólmana Šustra střelil branku a zvýšil tak konečný stav na 0:2 pro Karvinou.

FC Zbrojovka Brno – MFK Karviná 0:2 (0:0)

Branky: 58. z pen. Qose, 67. Ostrák ŽK: Růsek, Šural (oba BRN.) ČK: 84. Růsek (BRN.)
Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Dohnálek