Hokej: 05.02.21 PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 43.kolo

V pátek 5.února hostili Zlínští Berani Pardubické dynamo. Tento zápas byl však vyjímečný, neboť se nesl v duchu charitativní akce s názvem O kapku lepší hokej. Cílem této akce je pomáhat dětem s poruchami krvetvorby. Do jeho podpory se zapojí kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i národní hokejový tým a v neposlední řadě také fanoušci. Symbolem je stužka oranžové barvy, symbolizující leukémii, kterou hráči během zápasu měli na svých dresech a svými aktivitami budou pomáhat v boji proti této zákeřné chorobě.

První třetina zápasu mezi Berany a Dynamem zůstala zcela bez branek. To se však změnilo ve 26.minutě, kdy Tomáš Zohorna dostal přesnou přihrávku od Kousala a svůj únik zakončil úspěšně střelou mezi Kořénkovy betony. Dynamo podruhé udeřilo v 31. minutě, když se reprezentant Matěj Blümel krásně trefil pod víko zlínské svatyně. Ve 42. minutě se Berani dostali do přečíslení čtyři na jednoho, které trefou do brány zakončil Zdeněk Okál. Pardubické dynamo však již po 77 sekundách opět odskočilo na rozdíl dvou branek a zásluhou Anthonyho Camary se předvedl v úniku ukázkovým blafákem. Pardubice si tak odvážejí všechny tři body domů.

PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Okál (P. Sedláček, J. Svoboda) – 26. min Zohorna (R. Kousal, Klouček), 30. Blümel (Poulíček), 44. Camara (T. Zohorna, R. Kousal).

Gallery here na webu PSG Berani Zlín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *