V pátek 10.září jsem vyrazil na focení prvního kola extraligy. V tomto zápase hostili domácí HC Vervu Litvínov. Berani nevstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy 2021/22 úspěšně, neboť v 1. kole prohráli na domácím ledě s týmem HC Verva Litvínov 2:4. Beranům nevyšla úvodní třetina, Severočeši dvakrát udeřili v přesilové hře a první trefu zaznamenali v 17.minutě. Svou gólovou šanci tak využil Richard Jarůšek, který překonal Kašíka. Další úspěšná trefa na sebe nenachala dlouho čekat, když již v 19. minutě Giorgio Danny Estephan překonal Kašíka po druhé. Zlínští pak vstřelili ve 25. minutě zásluhou Jakuba Šlahaře kontaktní gól, Litvínov si vzal trenérskou výzvu a sudí branku neuznali. Hosté šli do tříbrankového vedení zásluhou Josefa Straky, ale Berani se nevzdali a ještě před druhou sirénou vstřelili první gól, když se prosadil Kapitán Tomáš Fořt. Zlín bojoval i ve třetí třetině, ve 45. minutě dal kontaktní gól Lukáš Vopelka a překonal tak Godlu v brance Litvínova, nicméně poté promarnil půldruhé minuty trvající početní výhodu pět na tři. Verva ještě v závěru přidala čtvrtý gól díky rychlému uniku Patrika Zdráhala a odvezla si z Baťova města tříbodové vítězství. Utkání nedohráli pro zranění obránci Ondřej Němec a Jiří Suhrada.

PSG Berani Zlín – HC Vera Litvínov 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. min Fořt (T. Mikúš), 45. Vopelka (Gazda) – 17. Jarůšek (F. Lukeš, Pospíšil), 19. Estephan (Stříteský, Irving), 34. P. Straka, 57. P. Zdráhal (Demel, Estephan).